Voskování podlah

Mezinárodní společnost Výškové práce Praha realizuje nejlepší voskování podlah na trhu. Na rozdíl od jiných úklidových firem se ke spokojenosti našich klientů snažíme ubírat cestou komplexních služeb a svěřené zakázky provádíme na klíč, tzn. od úvodního úklidového projektu s cenovou kalkulací, až po samotné provedení zakázky včetně veškerých doplňkových a dokončovacích prací.

Kvalitní voskování podlah

Při dodržení postupu fluatace získají ošetřované podlahy nejen perfektní vzhled, ale i protiskluzovou povrchovou úpravu. Chrání podlahy před zanášením nečistotami a prodlužují jejich životnost, což ocení zákazníci jak u luxusních dřevěných podlah, tak u kamenné dlažby, keramických dlaždic, linolea aj. Výhodou polymeru je, že na podlaze nejsou vidět tolik stopy, získá antitiskluzovou ochranu a rozhodně se díky němu podlaha lépe udržuje. Na podlahu dáváme převážně pololesklý vosk. Za pomoci kotoučové stroje musíme polymer do podlahy vetřít 2-3x, tak aby se vytvořila kompaktní vrstva, která zajistí podlaze pružnost, elasticitu, proti-skluz. Je vhodný do interiéru pro měkké elastické podlahy tzn. lino, PVC atd. Používáme kvalitní německý pololesklý vosk PKD – odolný polymer s dlouhou životností až 3 roky.
Opětovnou renovaci podlahy je potřeba zvážit dle závislosti na stupni zatížení a na způsobu běžného čištění, může tato situace nastat např. každých 12-18 měsíců. Staré ochranné vrstvy, polymerní vrstvy, tvrdé nečistoty a jiné usazeniny, které narušují vzhled povrchu, budou opět odstraněny a následně Vám můžeme nanést novou ochrannou vrstvu polymeru. Naše firma Výškové práce Praha patří mezi profesionální úklidové služby. Během několika let jsme se vypracovali v promyšlenou kompaktní úklidovou firmu s širokým polem působnosti a své zkušenosti neustále vyvíjíme. Máme spolehlivé zaměstnance, na které se můžete vždy obrátit, rádi Vám s Vaším požadavkem poradí. Každý zaměstnanec a pracovník naší firmy je plně proškolený dle našeho interního manuálu, neb podstata kvalitních a profi-úklidových služeb naší firmy spočívá v metodách, přístupu, přípravcích a technickém zázemí firmy.

voskování podlah
výhody polymeru

Strojové čištění podlah

Pokud potřebujete kvalitně vyčistit podlahy, neztrácejte zbytečně čas zjišťováním postupů a přípravků ideálních právě pro vaši podlahu a raději se s námi spojte. Obratem vám zajistíme odborníka, který se dokonale postará právě o Vaše podlahy. K úspěšnému strojovému čištění podlah používáme kotoučový stroj, který zajistí detailní a hloubkové vyčištění. Na kotoučový stroj je možné použít nástavec tzv. držák padů nebo silonový kartáč. Je možné využít i třetího nástavce, což je tvrdý drátěný kotouč Tinex. Zdůraznit musíme, že neexistuje účinnější drhnoucí stroj, než je tento jednokotoučový stroj. Velké a malé podlahové automaty, jejichž přítlak na kartáče není vyšší než 10 kg, jsou určeny pouze pro běžnou údržbu podlah nikoliv pro detailní a hloubkové vyčištění podlah. Váha kotoučového stroje, který používá naše firma, se blíží 40 kg.

Při strojovém čištění podlah je velmi důležité používat velmi šetrnou chemii. Na všechna generální a hloubkové čištění používáme zásaditou chemii. Pouze na úklid po stavebních činnostech a rekonstrukcích je využita kyselá chemie, která důkladně odstraní všechny vápenaté a cementové závoje, zbytky stavebních nečistot a povlaků z podlah. Pro jiné strojové čištění podlah se tato kyselá chemie nehodí, jelikož je velmi agresivní a citlivé podlahy může poškodit. V případě přírodních a kamenných podlah se tato chemie nesmí použít ani při jejich čištění po stavebních činnostech, protože nepříznivě ovlivní konečný vzhled podlahy. Při generálním čištění podlah, vždy zkoušíme několik druhů výkonné chemie a začínáme zpravidla od té nejslabší verze. Pro podlahu je důležité vybrat chemii, která by splnila požadovanou reakci svou účinnou složkou a aby byla co nejslabší. Zaměstnanci naší úklidové firmy jsou proškolení profesionálové, kteří vědí jak správně, systematicky a kvalitně ošetřit povrchy.

Při strojovém čištění podlahy postupujeme tak, že podlahu nejprve kvalitně vydrhneme a vykartáčujeme roztokem vody s chemií. U tvrdých znečištěných podlah je velice důležité zvolit správné složení chemie, postupujeme od nejslabší k silnější, tak aby splnila požadovanou reakci svou účinnou složkou. V následujícím kroku roztok s navázanými nečistotami odsajeme pomocí hubice s gumovými lemy. Tato hubice je napojena na vysoce výkonný vysavač, který dokáže velmi kvalitně odsát veškerou nečistotu. Na závěr čištění podlahu ještě jednou namočíme čistou vodou, aby se neutralizovala od zbylého chemického roztoku a necháme proschnout. Strojové čištění provádíme na všech typech podlah: betonové podlahy, podlahy s epoxidovou stěrkou, zámkovou dlažbu, lité podlahy, dlažby – keramické podlahy, linolea, marmolea, plovoucí podlahy, dřevěné podlahy, průmyslové podlahy, mastné a extrémně znečištěné podlahy, vyčištění podlahy po stavbě, podlahy po malířích, silně znečištěné po stavební činnosti a rekonstrukcích, podlahy chemicky znečištěné, podlahy průmyslově znečištěné, podlahy znečištěné od gumových čmouh a gumových koleček, podlahy znečištěné od spárovací hmoty, cementu a barev, lze kvalitně strojové vyčistit do hloubky. Generální metodou s kotoučovým strojem a tlakovým vysáváním.

šetrná chemie

Nabízíme další služby:

Naše společnost svým zákazníkům nabízí i řadu jiných služeb jako je denní a pravidelný úklid domácností, kanceláří, rezidencí či firem, úklid po stavebních činnostech, strojové čištění a tepování koberců. Provádíme také mytí, čištění, leštění oken, dále na okna nanášíme nanoimpregnaci tzv. nešpinavou úpravou, která je obzvláště vhodná pro okna se špatnou dostupností. Po dohodě čistíme rolety, lamely a markýzy. Odstraňujeme graffiti a nanášíme ochranu u graffity, odstraňujeme nedovolené polepy z prosklených ploch. Specializujeme se i na čištění fasád od plísní, mechů, sporů ze zateplených domů, a to velmi progresivní technologií LSG, tzv. nátěrem LSG dosáhneme toho, že zamezíme tvořící se vlhkosti, která způsobuje růst a tvorbu zelených sanitrů a zamezíme a odstraníme stávající mikrobiální napadení. Tato funkce je založena na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. Zaměřujeme se také na pískování, což je abrazivní metoda čištění, která se úspěšně používá pro čištění fasád, cihelných zdí, pomníků, obkladů, dlažeb, schodů od nátěru, zašlé špíny, mechu, řas, graffitů, odstraňování nátěrů a koroze ze železných a ocelových konstrukcí, olejových skvrn apod. Pro tyto všechny případy je nejvhodnější způsob, použít speciální pískovačku W 1-40 a obraziva tj. jemný písek, granit, slupky z vlašských ořechů. Kdy dopadem abraziva na povrch dochází k odstranění usazených nečistot, omítek či starých nátěrů či graffiti. Metodu pískování lze použít i pro čištění fasád historických budov či památek, která je schválená českým památkovým ústavem. Naše služby provádíme po celé České republice, Slovensku, Rakousku a Německu. Pokud Vás zajímají další naše činnosti či potřebujete se poradit, prohlédněte si naše internetové stránky nebo nás přímo kontaktujte.