Opravy fasád

Dbáme na to, aby s našim programem „ STOP GRAFFITI“ byly Vaše budovy čisté a opravené. Antigraffitový nátěr zvyšuje životnost fasády a má vlastnost, že se omítky méně špiní a jsou méně zanášeny městskými spady. U fasád bez antigraffitového nátěru vnikne grafitový sprej velmi hluboko do její struktury a nelze ho jinak odstranit, než odrhnutím fasádní barvy. Přetřené graffiti fasádní barvou bez jeho zeslabení, často prostupují a jsou viditelné kontury. Než naneseme na fasádu antigraffitovou ochranu, zapravíme drobné dírky silikátovým tmelem, poškozené vrstvy nátěru odstraníme, opravíme nerovnosti a otlučené rohy zapravíme speciálním tmelem na fasády. Naši specialisté, umí opravit i poškozené fasády historických budov, na které ve finále naneseme antigraffitový nátěr jako ochranu proti graffiti a znečištění. Opravy a čištění fasád v programu „Budovy bez grafitového znečištění a vandalismu“ zajišťujeme po celé České republice, Slovensku, Rakousku a Německu.

Natírání fasád

Na fasádách a strukturovaných omítek pokud odstraňujeme graffiti z neošetřeného povrchu, je úspěšnost na 60-90%. Při likvidaci graffiti na fasádách je zapotřebí počítat s tím, že se odstraní spolu s graffiti i část fasádní barvy. Fasádní barvu je zapotřebí si nechat namíchat dle odpovídajícího odstínu a přetřít opravovanou plochu. Zajišťujeme 90% shodu s původním odstínem fasády. K nátěrům fasády používáme kvalitní barvy zn. Weber. Poté, co odstraníme graffiti z neošetřeného povrchu a provedeme nový nátěr fasádní barvou, doporučujeme nanést ochrannou vrstvu antigraffitového nátěru nebo nástřiku. Při nátěru je v ceně zahrnuto i čištění fasády vysokotlakou vodou (ve stejné výměře jako nátěr, pokud není jiná domluva). Naše služby opravy fasád, natírání fasád a čištění fasád, provádíme i ve výškách pomocí vysokozdvižné techniky, lešení, žebříku, nebo certifikovaných horolezců. Práce na fasádách pomocí horolezeckého vybavení jsou ve srovnání s použitím lešení také rychlejší a v konečném důsledku i cenově dostupnější.

opravy fasád
ochranný nátěr

Čištění fasád

Zajišťujeme kompletní čištění a mytí fasád nejen u rodinných domů, ale i velkých panelákových budov a komerčních staveb, dále pak u zídek, zdí apod. Čištění fasád realizujeme ve výškách za použití horolezecké techniky. Prach a různé nečistoty se usazují na omítkách, které pak působí zastaralým dojmem. Naše čištění prozáří fasády na Vašich budovách na tolik, že získají vzhled nových omítek. Tlakovým strojem a aktivní čistící složkou UNISAN očistíme celou plochu fasády od všech stávajících přírodních sanitrů, mechů a řas. Tato chemie účinně odstraní a vydezinfikuje fasádu. Po vyschnutí fasády, doporučujeme nanést ochranný nátěr BELLINZONI, který má funkci difuzního odporu. Tím zamezíme vytváření vlhkosti a tvorbě zelených sanitrů. Tento nátěr má také funkci antigraffitové ochrany. Nátěr má životnost 4-6 let a ochrání fasádu na vaší budově. Zaměřujeme se také na pískování, což je abrazivní metoda čištění, která se úspěšně používá pro čištění fasád, cihelných zdí, pomníků, obkladů, dlažeb, schodů od nátěru, zašlé špíny, mechu, řas, graffitů, odstraňování nátěrů a koroze ze železných a ocelových konstrukcí, olejových skvrn apod. Pro tyto všechny případy je nejvhodnější způsob, použít speciální pískovačku W 1-40 a obraziva tj. jemný písek, granit, slupky z vlašských ořechů. Kdy dopadem abraziva na povrch dochází k odstranění usazených nečistot, omítek či starých nátěrů či graffiti. Metodu pískování lze použít i pro čištění fasád historických budov či památek, která je schválená českým památkovým ústavem. Aplikujeme penetrace a úpravu podkladu povrchu, tryskáme a sjednocujeme povrchy fasád tlakovou vodou, detailně čistíme fasády z ušlechtilých přírodních materiálů, umělého kamene a obkladů speciální chemií. Zajistíme nejnutnější opravy fasád, na kterých je v plánu aplikovat ochranný antigraffiti nátěr, nebo nátěr fasádní barvou. Zchátralou omítku opravíme, praskliny a menší dírky zapravíme silikátovým tmelem, poškozené vrstvy nátěru odstraníme, větší nerovnosti a otlučené rohy zacelíme speciálním fasádním tmelem. Všechny tyto služby Vám provede náš profesionální zaměstnanec. Po opravení fasády před nátěrem fasádní barvou, je vhodné plochu nepenetrovat. Penetrace slouží ke zcelení a zpevnění předcházejících vrstev nátěru. Naše firma provádí malby a výmalby kvalitními fasádními barvami značky Weber

aplikace penetrace

Široká nabídka služeb firmy :

Firma Výškové práce Praha svým zákazníkům nabízí i řadu jiných služeb jako je denní a pravidelný úklid domácností, kanceláří, rezidencí či firem, úklid po stavebních činnostech, strojové čištění a voskování podlah. Máme mnohaleté zkušenosti se strojovým čištěním a tepováním koberců, ručním tepováním sedacích souprav, čalounění. Provádíme také mytí, čištění, leštění oken, dále na okna nanášíme nanoimpregnaci tzv. nešpinavou úpravou, která je převážně vhodná pro okna se špatnou dostupností. Po dohodě čistíme rolety, lamely a markýzy. Specializujeme se i na čištění fasád od plísní, mechů, sporů ze zateplených domů, a to velmi progresivní technologií LSG, tzv. nátěrem LSG dosáhneme toho, že zamezíme tvořící se vlhkosti, která způsobuje růst a tvorbu zelených sanitrů a zamezíme a odstraníme stávající mikrobiální napadení. Tato funkce je založena na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. Zaměřujeme se také na pískování, což je abrazivní metoda čištění, která se úspěšně používá pro čištění fasád, cihelných zdí, pomníků, obkladů, dlažeb, schodů od nátěru, zašlé špíny, mechu, řas, graffitů, odstraňování nátěrů a koroze ze železných a ocelových konstrukcí, olejových skvrn apod. Pro tyto všechny případy je nejvhodnější způsob, použít speciální pískovačku W 1-40 a obraziva tj. jemný písek, granit, slupky z vlašských ořechů, kdy dopadem abraziva na povrch dochází k odstranění usazených nečistot, omítek či starých nátěrů či graffiti. Metodu pískování lze použít i pro čištění fasád historických budov či památek, která je schválená českým památkovým ústavem. Naše služby provádíme po celé České republice, Slovensku, Rakousku a Německu. Pokud Vás zajímají další naše činnosti či potřebujete se poradit, prohlédněte si naše internetové stránky nebo nás přímo kontaktujte.